portal osiedli, dzielnic i miast

Puck - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » rower jako środek transportu cały rok?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

rower jako środek transportu cały rok?

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
delfin77 
   

Bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Pon Gru 10, 2018 23:23
Posty: 30
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 21:32    Temat postu: rower jako środek transportu cały rok?

cześć, co sądzicie o takiej opcji, by cały rok przemieszczać się po mieście tylko rowerem. Dalibyście radę?
bruno88 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 10, 2018 0:33
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Gru 12, 2018 21:33    Temat postu: Re: rower jako środek transportu cały rok?

rower to świetna sprawa, ja całą wiosnę, lato i jesień wykorzystuję go do przemieszczania się po mieście. Niestety zimą już nie daję rady, jest za zimno i muszę używać samochodu. W zeszłym tygodniu szykowałem moje autko do zimy, założyłem nowe opony Uniroyal https://www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/rodzaje-opon-samochodowych Z tego co czytałem w internecie, są świetne. Mam nadzieję, że się sprawdzą Smile
paskal 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 07, 2015 11:21
Posty: 67
Skąd: Gdańsk-Przymorze-Kołobrzeska

PostWysłany: Pon Sty 07, 2019 21:58    Temat postu: Re: rower jako środek transportu cały rok?

Moja żona ma kiepski dojazd do pracy. Niby blisko bo jedynie 4 kilometry, ale nie ma żadnej komunikacji. Dlatego rower to dla niej najlepsza opcja dotarcia do pracy. Jeździ przez cały rok. Nawet przy -12 stopni to był jej rekord. Ma ubranie pełne narciarskie i gogle. Tylko podczas ulew jeżdżę po nią samochodem z bagażnikiem na rower. Jak jest ładnie to jazda jest czystą przyjemnością. Zimą dłużej skrobała by szyby w samochodzie niż jedzie na rowerze. Tylko ulewy ją odstraszają ale takich dni jest kilka w roku.
Ja zastanawiam się czy też rowerem nie jeździć w firmie. Rozwożę pizzę i myślę, że często rowerem byłoby szybciej. Na razie szef nie chce się zgodzić, ale teraz są takie zmiany w ordynacji podatkowej że nie wiem czy nie zgodzi się bym zamiast samochodem jeździł rowerem. Czytałem że od 1 stycznia można już tylko 20 % kosztów eksploatacji samochodu rozliczać w firmie (zmiany w podatkach w pigułce - http://www.zasadyogolne.info/2019/01/ordynacja-podatkowa-w-pigulce.html) . Mnie nie przeszkadza by mi szef płacił 7 zł za dowiezienie pizzy do klienta. W sumie w krajach Azji towary też rozwozi się rikszami a nasz premier już nieraz mówił że wprowadzi ekologiczny transport. Ograniczenie kosztów transportu do 20 % z pewnością jest ekologicznym posunięciem. Na kubie ludzie w większości jeżdżą rowerami, a przecież ten rząd lubi takie klimaty.
Gosiagg 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Kwi 11, 2019 14:25
Posty: 112
Skąd: Puck

PostWysłany: Czw Maj 09, 2019 0:30    Temat postu: Re: rower jako środek transportu cały rok?

Będę szczera- uwielbiam sport i ruch na świeżym powietrzu ale poruszać się po mieście, tak żeby coś załatwić czy dojechać do pracy wolę samochodem.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama