portal osiedli, dzielnic i miast

Puck - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Gorące tematy » Forum » propaganda statystyczna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

propaganda statystyczna

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Kasia856 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 03, 2014 13:23
Posty: 81
Skąd: Gdynia-Miszewko

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 12:33    Temat postu: propaganda statystyczna

Propaganda statystyczna jest dobrze znana tym którzy żyli w PRL-u. W Europie mamy dwa kraje z niezwykłą dynamiką odnoście wzrastającego zatrudnienia. Są to Węgry i Polska.
Przyznam się że mam mieszane odczucia na temat rynku pracowników. Przede wszystkim na całym świecie jest jawne i utajone bezrobocie. W Polsce jest dużo przyczyn dlaczego ludzie nie rejestrują się w pośredniaku. Ogłoszenia w sprawie pracy to zazwyczaj spam promujący jakąś firmę. Często by dostać pracę musisz zapisać się na jakiś portal ofert gdzie po prostu obracają twoimi danymi. Tak robi przykładowo jedna firma ze Strykowa. Firmy niechętnie podwyższają pensje wykorzystując tanią siłę roboczą. W razie czego odgrażają się że zatrudnią Ukraińców, czy Białorusinów. A oni też nie chcą pracować na stawkach nam proponowanych. Ciągle wiele prac polega na samozatrudnieniu. Nie jestem pewna czy dobra jest elastyczna forma zatrudniania, czy warto z niej korzystać? Samozatrudnienie to obciążenie składkami ZUS, konieczność płacenia VAT i sporządzania JPK, do tego ewidencja czasu pracy. Na końcu brak urlopu, brak chorobowego, brak stażu pracy. Niedawno rozmawiałam z programistką pracującą w Tom Tom. Ta Holenderska firma nawet nie jest zarejestrowana w Polsce. Pracownicy programiści udają sprzedawców na umowę-zlecenie i jak się zwolnią nie mają nic. Odnośnie samozatrudnienia poczytajcie sobie artykuł "Elastyczna forma zatrudniania, czy warto z niej korzystać? " na blogu o działalności gospodarczej "Zasady ogólne http://www.zasadyogolne.info/2017/05/elastyczna-forma-zatrudniania.html .
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama